Biblioteczka / regał na książki do pokoju w stylu Montessori i nie tylko + rabat na zakupy w sklepie Polana Montessori

pokoj-dziecka-w-stylu-montessori-projektowanie-pokoju-dziecka-regal-biblioteczka-na-ksiazki

Czytanie książek jest dużą wartością. Starannie je dla naszych dzieci selekcjonujemy. Następnie chcemy książki w ciekawy i dostępny sposób wyeksponować. I to tak, żeby nie było bałaganu. I żeby po wyciągnięciu jednej jak domino nie poprzewracały się kolejne…

W jednym z wpisów (klik) napisałam, że książki można umieścić np. na płytkich półkach (rynienkach) na ścianie – w zasięgu oka i ręki dziecka oraz że bardzo dobrym rozwiązanym jest także umieszczenia książek w biblioteczce, która pozwala na ułożenie książek okładką do małego „klienta”. Takie rozwiązanie pozwala na nie wiercenie dziur w ścianie i na przestawianie regału w dowolne miejsce.

Chciałabym Wam zaprezentować i serdecznie polecić drewnianą biblioteczkę na książki firmy Polana Montessori. Jest to solidny mebel wykonany z drewna sosnowego w kolorze naturalnym lub białym.

Wymiary: szerokość 60 cm, głębokość 40 cm, wysokość 90 cm.

Cztery półki/rynienki pozwalają na bardzo dobrą ekspozycję niemałej liczby książek. Dziecko ma do nich stały i łatwy dostęp. Dzięki temu, że książka ułożona jest okładką do przodu i ma swoje miejsce, dziecko wyjmując daną książkę nie przewraca kolejnych i może z łatwością odłożyć ją na miejsce.

Zobaczcie sami jak biblioteczka prezentuje się w jednym z dziecięcych pokoi:

pokoj-dziecka-w-stylu-montessori-projektowanie-pokoju-dziecka-regal-biblioteczka-na-ksiazki

pokoj-dziecka-w-stylu-montessori-projektowanie-pokoju-dziecka-regal-biblioteczka-na-ksiazki
pokoj-dziecka-w-stylu-montessori-projektowanie-pokoju-dziecka-regal-biblioteczka-na-ksiazki
Regał, biblioteczka na książki w stylu Montessori

Firma Polana Montessori zaoferowała 10 % rabatu na zakup dowolnego produktu z ich oferty. Wystarczy że dokonując zakupu na stronie https://www.polanamontessori.pl/ podacie hasło: „montessorihome”. Oferta obowiązuje do 30 kwietnia 2019 roku.

Aranżacja pokoju dziecięcego inspirowana pedagogiką Marii Montessori

projektowanie-pokoju-dziecka-w-stylu-montessori

Aranżacja pokoju dziecięcego inspirowana pedagogiką Marii Montessori to bezpieczny i wszechstronny rozwój Twojego dziecka. Od chwili narodzin dziecko poznaje otaczający go świat. Uważnie mu się przygląda. Bada dłońmi. Wkłada wszystko do ust. Nasłuchuje dochodzących do niego dźwięków. Do 6. roku życia dziecko bowiem poznaje i uczy się poprzez zmysły. Aby w tych pierwszych latach życia dzieci prawidłowo się rozwijały, organizujemy ich przestrzeń tak, by ich nie przestymulować, ale i nie przeoczyć tego, co ważne w ich rozwoju.

Czytaj więcej

Pokój dziecka. Montessori. Minimalizm. Jakimi zasadami się kierować urządzając pokój dziecka w stylu Montessori

pokoj-dziecka-w-stylu-montessori-projektowanie-pokoju-dziecka

Według Marii Montessori otoczenie dziecka ma bardzo duże znaczenie w procesie jego rozwoju i poznawania świata. Dlaczego zatem nie stworzyć dziecku przestrzeni w sposób przemyślany? Tak, aby otoczenie nie przeszkadzało mu w rozwoju. Poniżej słów kilka o projektowaniu pokoju dziecka w stylu Montessori.

Bardzo cenię filozofię Marii Montessori, opierającą się na minimalizmie i kładącą nacisk na szeroko pojęty ład wokół dziecka. Niezależnie jednak od tego, czy zgadzamy się z koncepcją wychowawczą Marii Montessori, z całą pewnością warto zastosować te zasady, które odnoszą się do kreowania dziecięcej przestrzeni.

Czytaj więcej
Pattern